Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Uczelnie coraz bardziej dostępne – konkurs

13-05-2024
Podnoszenie dostępności uczelni w wymiarze organizacyjnym i architektonicznym jest celem konkursu “Uczelnie coraz bardziej dostępne” prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Szkolenia kadry, niwelowanie barier architektonicznych, rozwój technologii wspierających - to tylko niektóre z obszarów, które wspiera Fundusz. 

Pamiętacie “Asystenta studenta z ASD”? Była to jedna z pierwszych innowacji o charakterze systemowym, którą wdrożono na 24 uczelniach z całej Polski! Pisaliśmy o niej jakiś czas temu. Model został stworzony z myślą o studentach i studentkach ze spektrum autyzmu potrzebujących wsparcia w funkcjonowaniu na uczelni. 

W odpowiedzi na wyzwania z jakimi mierzą się polskie uczelnie, ogłoszono konkurs “Uczelnie coraz bardziej dostępne”. Wnioski mogą składać uczelnie, które już wcześniej zainicjowały proces wdrażania dostępności dzięki dofinansowaniu z programu Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Dodatkowe środki zapewnią placówkom dalszy rozwój i wsparcie w tym obszarze. Termin składania wniosków upływa 28 czerwca 2024 r.

Aby dowiedzieć się więcej, zajrzycie na stronę Funduszy.

Skip to content