Fundusze UE
RP
UE

Wstecz „Zrób to sam. Twój wpływ na rozwój” – narzędzia do projektowania i planowania

25-07-2023
Obrazek przedstawia okładkę publikacji " Zrób to sam. Twój wpływ na rozwój" - poziomą ceglasto pomarańczową z dużym napisem "DIY".
Od niedawna z naszej biblioteki można pobrać tłumaczenie publikacji "DIY. Practical tools to trigger & support social innovation" wydanej dekadę temu przez Nestę. "Zrób to sam. Twój wpływ na rozwój" - bo tak zatytułowana jest jej polska wersja - składa się trzydziestu narzędzi, które pomogą we wspólnym projektowaniu innowacji i usług społecznych, zbieraniu wiedzy o ich przyszłych użytkownikach, planowaniu pracy nad rozwiązaniami.

Chcesz ustalić swoje priorytety w pracy nad innowacją społeczną, albo wygenerować jak najwięcej pomysłów w krótkim czasie? Zamierzasz przetestować lub ulepszyć swój dotychczasowy pomysł, a może opracować jasny plan działania? „Zrób to sam…” ma na swoich kartach opisy narzędzi ułatwiających te wszystkie zadania (i wiele innych).

Jak nie pogubić się w tym gąszczu dostępnych rozwiązań? Skąd czytelnik lub czytelniczka ma wiedzieć czy w swojej sytuacji powinien/powinna skorzystać z teorii zmiany, kapeluszy myślowych, person, czy kanwy biznesowej? Fortunnie, poszczególne metody zostały podzielone w spisie treści nie według kolejności występowania w książce, a na podstawie celów, którym służą Każde z narzędzi oprócz instrukcji pozwalającej wykorzystać je w praktyce zawiera także uzasadnienie, kiedy i dlaczego warto je zastosować.

„Zrób to sam. Twój wpływ na rozwój” to pozycja obowiązkowa dla początkujących (i nie tylko) innowatorek i innowatorów społecznych!

Publikację w obu wersjach językowych pobierzesz z naszej biblioteki.

 

Skip to content