Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Dostępność: czym jest, jak o nią dbać i jak rozwijać w ramach innowacji społecznych? | webinar

Dla kogo?

Dla każdej osoby zainteresowanej tematem dostępności. Innowatorek i innowatorów szukających inspiracji. Pracowników i pracowniczek różnych instytucji szukających rozwiązań.

Zgłoszenia

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Kontakt w sprawie webinaru

Aleksandra Kot-Staniszewska (FISE)
aleksandra.kot@fise.org.pl, 570 232 802

Kiedy?

20.12.2023 (środa) o godzinie 11:00

Gdzie? 

Na platformie ZOOM

LINK DO SPOTKANIA

Coraz więcej mówi się obecnie o dostępności czyli zapewnieniu dostępu do produktów, usług i informacji osobom ze szczególnymi potrzebami. Wśród nich są osoby z niepełnosprawnościami (np. ruchu, wzroku, słuchu, intelektualną), a także ludzie starsi, rodzice z małymi dziećmi itp. Takich osób jest bardzo dużo, a ich potrzeby są różnorodne.

Na webinarze porozmawiamy o tym, czym wobec tego jest dostępność, jak ją projektować i jak o nią dbać. Izabela Sopalska-Rybak, założycielka i prezeska Fundacji Kulawa Warszawa opowie o swojej innowacji „Dostępna ginekologia” – skąd wziął się pomysł i jak rozwijała się ta innowacja. Powiemy też dlaczego system innowacji społecznych jest świetnym miejscem do projektowania i testowania rozwiązań dostępnościowych. Będzie też okazja do zadawania pytań i dyskusji. Coraz więcej organizacji, instytucji i form dostrzega wagę tego tematu – zarówno z powodów etycznych, jak też prawno-instytucjonalnych.

Przeczytaj także

Usługi bez barier, dzięki innowacjom społecznym

Na naszej stronie możecie przeczytać artykuł Izy o innowacjach społecznych, które wspierają dostępność usług społecznych.

Izabela Sopalska-Rybak

Założycielka i prezeska Fundacji Kulawa Warszawa, pomysłodawczyni innowacji Dostępna Ginekologia. Trenerka, działaczka społeczna, ekspertka w grupach doradczych na temat potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Absolwentka Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami w Polsce od 2012 roku. Prowadzi szkolenia na temat potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami dla pracowników różnych instytucji oraz firm, sprawdza dostępność, koordynuje projekty. Laureatka konkursu Kryształek Zwierciadła. Nominowana do tytułu Warszawianka Roku 2019 i nagrody Okulary Kaczkowskiego Nie widzę przeszkód.

 

Webinar organizujemy w ramach projektu Katalizator Innowacji Społecznych,
współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

logotyp Funduszy Europejskich oraz flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Unii Europejskiej

Skip to content