Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Spotkanie sieciujące dla opiekunów i opiekunek osób w spektrum autyzmu

Fundacja Stocznia oraz Fundacja dla Gigantów zapraszają na dwudniowe spotkanie sieciujące dla opiekunów i opiekunek osób w spektrum autyzmu (ASD) tworzących i wdrażających innowacje społeczne, inicjatywy oraz tych stawiających pierwsze kroki aktywistyczne. W trakcie dwóch dni spotkań i warsztatów w Warszawie skupimy się na wytchnieniu, oddechu, i świadomej organizacji czasu, ale nie zabraknie też przestrzeni na część merytoryczną, gdzie pochylimy się nad innowacjami społecznymi i rozwiązaniami skierowanymi do osób opiekunów podopiecznych w spektrum autyzmu.

Dla kogo?

Jeśli:

  • jesteś opiekunką/opiekunem osoby z ASD, który ma pomysły na działania na rzecz opiekunów/ek lub już aktywnie działa na ich rzecz
  • jesteś innowatorem/innowatorką społeczną, która stworzyła lub pracuje nad rozwiązaniami dla osób z ASD
  • pracujesz lub działasz w organizacji, urzędzie, innym podmiocie publicznym który zajmuje się wsparciem dla opiekunów/ek osób z ASD lub dla osób z ASD

To nasze warsztaty są właśnie dla Ciebie!

Kiedy?

21 -22 listopada 2023 (wtorek – środa)

21 listopada spotkamy się w godz. 10.00-17.00, a 22 listopada w godz 8.30-15.30

Gdzie?

Warsztaty odbędą się w Spółdzielczym Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym “Żurawia” przy ulicy Żurawiej 47 (500 m od Dworca Centralnego) w Warszawie.

Cele spotkania:

  • chwila wytchnienia i oddechu 🙂
  • część merytoryczna: poświęcimy trochę czasu na przedstawienie i dyskusję wokół innowacji społecznych i rozwiązań dla osób-opiekunów osób z ASD
  • sieciowanie: nasze spotkanie pomoże w nawiązaniu kontaktów, wzajemnym poznaniu (i zapamiętaniu), dzieleniu się doświadczeniami, dobrymi praktykami, wymianie pomysłów oraz nawiązywaniu przyszłej współpracy.

Co w programie?

  • na rozgrzewkę – warsztat improwizacyjny, który pomoże nam się poznać
  • bloki o innowacjach społecznych i rozwiązaniach dla osób-opiekunów z ASD
  • warsztaty wytchnieniowe z małą niespodzianką 😉
  • warsztat o zarządzaniu czasem
  • warsztaty z fizjoterapeutką

Warsztaty poprowadzą:

Julia Celejewska

Czuła i uważna edukatorka, towarzyszka w wyzwaniach koordynacyjnych i trenerka dobrostanowa, która na co dzień pracuje w Fundacji RegenerAkcja (https://www.facebook.com/regenerakcja), wspierającej zmęczone aktywistki i aktywistów. Innowatorka społeczna – współtwórczyni narzędzia anty-wypaleniowego „Karty Troski”.

Iwona Kapturzak

Innowatorka, pomysłodawczyni i liderka zespołu innowacji “I Ty masz prawo być sobą - kompleksowe wsparcie dla opiekunów i opiekunek osób z autyzmem”. Autorka pomysłu utworzenia Fundacji dla Gigantów, wspierającej opiekunów osób z niepełnosprawnościami a szczególnie z autyzmem. Aktywistka społeczna. Od ponad 10 lat współpracująca z wieloma organizacjami społecznymi, w wielu projektach na rzecz osób z niepełnosprawnościami (m.in. inicjatywa Chcemy Całego Życia, Inicjatywa Nasz Rzecznik przy Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich). Trenerka grup wsparcia, trenerka zarządzania sobą w stresie i technik samoregulacyjnych. Autorka warsztatu „Mapa marzeń”. Prywatnie aktywna zawodowo mama dwóch nastolatków, w tym jednego z autyzmem, padaczką i niepełnosprawnością intelektualną.

Karina Krystosiak

Improwizatorka, edukatorka, innowatorka, fotografka. Jej misją oraz fundacji jest wdrażanie innowacyjnych i modelowych działań pracy w grupie międzypokoleniowej. W swoich działaniach wdraża różne sposoby na opowiadanie historii (storytelling) za pomocą różnorodnych technik artystycznych. Jej zdjęcia można było oglądać na wielu wystawach w kraju i zagranicą. Jej zdjęcia regularnie publikowane są w mediach zarówno papierowych jak i elektronicznych.

Monika Mackiewicz

Fizjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem. Pracuje z opiekunami OzN i osobami z niepełnosprawnościami i wyzwaniami. Uczy ludzi takich ćwiczeń, aby w pełni rozumieli i byli świadomi swojego ciała w ruchu funkcjonalnym oraz fizycznym, stosując metodę psychoterapii Lowena – pracuje ruchem i ciałem nad emocjami. Łączy aspekty z metod gimnastyki, fizjoterapii oraz psychologii.

Danuta Musiał

Innowatorka, aktywistka zaangażowana w prace inicjatywy Nasz Rzecznik, przy Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Jest częścią zespołu Fundacji dla Gigantów, wspierającej opiekunów osób z niepełnosprawnościami a szczególnie z autyzmem. W ramach innowacji była odpowiedzialna za koordynację warsztatów, promocję i prowadzenie profilu na Facebooku. Autorka warsztatów o tematyce organizacji życia rodzinnego i odpuszczaniu oraz warsztatów z rękodzieła. Zawodowo zajmuje się marketingiem. Prywatnie mama nastoletnich bliźniaków, w tym jednego w spektrum autyzmu, epilepsją i niepełnosprawnością intelektualną.

Sylwia i Radek Polakowscy

Oboje kochają muzykę, razem w życiu , razem czasem na scenie, rodzice 3 dzieci. Radek to zawodowy muzyk multiinstrumentalista. Występuje m.in. z Pablopavo i Ludziki, komponuje muzykę, pisze teksty, koncertuje w kraju i za granicą. Sylwia jest obdarzona mocnym głosem, śpiewa muzykę folkową i popową, sakralną. Udziela się w chórach, prowadzi warsztaty i jest duszą towarzystwa.

Wiktoria Siedlecka-Dorosz

Teatrolożka, arteterapeutka i trenerka dobrostanowa. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Odbyła arteterapeutyczny staż kliniczny w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. J. Mazurkiewicza w Pruszkowie. Ukończyła Szkołę Trenerek i Trenerów Antywypaleniowych i Dobrostanu STADO Fundacji RegenerAkcja.
Od dwudziestu lat działa na polu sztuki, terapii i edukacji. Pracowała w dziale Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, była dyrektorką szkoły Korczak. Szkoła Montessori, obecnie zajmuje się edukacją i budowaniem społeczności w Centrum Sztuki Włączającej / Teatrze 21. Prowadzi zajęcia ze studentami arteterapii APS w Warszawie.

Alicja Wiśniewska

Innowatorka, aktywistka społeczna, uczestniczka licznych szkoleń dotyczących organizacji pozarządowych. Jest częścią zespołu Fundacji dla Gigantów , wspierającej opiekunów osób z niepełnosprawnościami a szczególnie z autyzmem. Absolwentka pierwszej edycji Wydziału Innowacji przy Fundacji Stocznia. W pilotażu innowacji była odpowiedzialna za koordynację warsztatów, proces rekrutacji oraz RODO. Na co dzień spełnia się zawodowo jako programistka. Prywatnie mama nastolatka z zespołem Aspergera i zachowaniami opozycyjno-buntowniczymi.

Jak się zgłosić?

Jeśli chcesz wziąć udział w naszych warsztatach wypełnij formularz zgłoszeniowy do 8 listopada (środa), który znajduje się TUTAJ.

Informujemy, że wypełnienie formularza nie gwarantuje udziału w spotkaniu. Potwierdzenie udziału wyślemy 9 listopada.

Jako organizatorzy poza noclegiem możemy zwrócić także koszty podróży oraz pokryć kosztów opieki nad podopiecznymi w trakcie trwania warsztatów. Prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu a w sprawie szczegółów skontaktujemy się z indywidualnie.

Kontakt w sprawie warsztatów:

Agnieszka Kalinowska, Fundacja Stocznia

akalinowska@stocznia.org.pl, 728 469 606

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu projektu Katalizator innowacji społecznych, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Skip to content