Fundusze UE
RP
UE

Wstecz spotkanie online z Aleksandrą Zemke wokół książki „Współtworzone. Innowacje społeczne w Barcelonie”

Zapraszamy na opowieść Aleksandry Zemke o tym, jak w Barcelonie powstają nowatorskie rozwiązania i jak zakorzeniają się w tkance miasta. Autorka zaprasza na autorskie oprowadzanie po Barcelonie, oparte o kilkunastoletnie osobiste doświadczenie pracy w trzecim sektorze w w tym mieście.

Stolica Katalonii jest punktem odniesienia innowacji i odważnych polityk lokalnych. Prowadzi w rankingach na najlepsze dzielnice i ulice świata. Nie boi się eksperymentować, łączyć nowe podejścia do tworzenia miasta z kilkuset letnimi tradycjami współpracy, zrzeszania się i aktywizmu. Specyficzny zlepek uwarunkowań stworzył w Barcelonie podłoże społeczne, na którym powstają rozwiązania mogące inspirować inne miasta i społeczności lokalne. Czego warto się uczyć z doświadczeń Barcelony?

Dla kogo?

Zapraszamy wszystkie osoby, które zainteresowane są:
  • tematyką miejską,
  • społecznościami lokalnymi,
  • walką z wykluczeniem,
  • partycypacją obywatelską,
  • innowacjami społecznymi,
  • Barceloną

 

Kiedy?

15 listopada 2023 (środa)

godz. 11.00 – 12:45

Gdzie?

online (Zoom oraz transmisja na FB).

zapisy zamknięte, zapraszamy na streaming na FB

Co warto przeczytać?

Zapraszamy do lektury „Współtworzone. Innowacje społeczne w Barcelonie”.

Kontakt w sprawie spotkania

Julia Zasacka (jzasacka@stocznia.org.pl)

Aleksandra Zemke

Edukatorka, projektantka i działaczka społeczna. Absolwentka rozwiązywania konfliktów na Uniwersytecie w Amsterdamie oraz Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. W 2011 roku założyła w Hiszpanii organizację pozarządową Smilemundo, tworzącą innowacyjne narzędzia edukacyjne wspierające progresywną zmianę społeczną, które są wykorzystywane w setkach europejskich szkół, uczelni wyższych, domów kultury i firm. Od lat współpracuje z instytucjami działającymi na polu polityki lokalnej: United Cities and Local Governments, UrbanLab Gdynia, Programem Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), UN-Habitat, Educating Cities czy Prowincją Barcelona. Jest aktywistą ruchu miejskiego En Comú.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu projektu Katalizator innowacji społecznych, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Skip to content