Katarzyna Sadło Odpowiedzialna innowacja społeczna Wdzięczna lektura przeprowadzająca innowatorów i innowatorki po niewdzięcznych aspektach pracy: prawa autorskie, dane osobowe, umowy o pracę, odpowiedzialność za finanse.
14-12-2023 Usługi bez barier, dzięki innowacjom społecznym Wiele osób może się zastanawiać nad tym, czym są innowacje społeczne. Myślę, że warto zacząć od odpowiedzi na to pytanie. A potem przedstawić przykłady takich rozwiązań.
Geoff Mulgan oraz Rushanara Ali, Richard Halkett i Ben Sanders W harmonii i bez niej. Rozwój innowacji społecznych jako wyzwanie Prosty w obsłudze i użytkowaniu zestaw narzędzi mający wesprzeć innowatorów w formułowaniu, wdrażaniu i dostosowywaniu pomysłów.
12-12-2023 Społeczne Wynalazki odc. 20 Uczymy, jak odkochać swój pomysł Jak niecodzienne rozwiązania mogą zmieniać polską edukację?Jaką drogę przechodzą innowatorzy i innowatorki od zalążka idei do wdrażania jej na szeroką skalę i dlaczego najpierw muszą odkochać swój pomysł? Co może zrobić każdy i każda z nas, aby innowacje stawały się powszechne i zmieniały świat? O tym rozmawiamy z Marcinem Bielickim, doktorem nauk społecznych, ekspertem ds innowacji w inkubatorze Popojutrze 2.0.
Mark Cabaj, a także Annelies Tjebbes oraz Don McNair Ewaluacja prototypów innowacji społecznych. Przewodnik
24-11-2023 Społeczne wynalazki odc. 19 Dostępne usługi ginekologiczne (dzięki innowacjom) Czy jedna innowacja może zwiększyć dostępność usług medycznych? Czy ma moc zmieniającą system opieki zdrowotnej? Izabela Sopalska-Rybak, Prezeska Zarządu Fundacji Kulawa Warszawa, opowiada nam, jak to się stało, że "Dostępna Ginekologia" stała się tzw. game changerem w obszarze usług ginekologicznych. Usłyszymy, na czym polega innowacja, jaka jest jej moc, i przede wszystkim, jaka potrzeba za tym stoi.
Generatory społecznej energii Publikacja powstała w wyniku otwartej debaty między osobami zaangażowanymi społecznie. Omówione zostały rozmaite sposoby rozbudzania aktywności obywatelskiej.
20-11-2023 Społeczne Wynalazki odc. 18 – Przyszłość: cyfrowa i otwarta Przyszłość, która czeka nas wszystkich, z całą pewnością będzie coraz bardziej zależała od cyfrowych technologii. Kto ma nad nimi kontrolę, jak możemy zapewnić, żeby to one służyły nam, a nie my im?