3. wymIaNNaPoznań 22 i 23 września 2022

Budowanie samolotu w locie, czyli o innowacjach skierowanych do osób z doświadczeniem uchodźczym i migracyjnym

 • Kiedy:
  22 września (czwartek) godz. 16:00 - 17:30
 • Prowadzenie:
  Aleksandra Markowska i Elżbieta Świdrowska

O czym?

Pewnie nikogo nie trzeba przekonywać, że wydarzenia ostatnich miesięcy sprawiły, że potrzeba innowacji społecznych w tej dziedzinie objawiła się w pełnej krasie. Bardzo wiele osób, instytucji, środowisk z oczywistych powodów zaangażowało się w działania skierowane do osób, które przybyły do Polski. Dla części z nich oznaczało to szybkie przeskalowanie dotychczasowych działań, ale dla ogromnej części zupełnie nowy obszar aktywności.

Chcemy zaprosić Was do rozmowy o tym:

 • jak sobie z tym radziliśmy i radzimy,
 • z jakimi wyzwaniami się mierzymy, a jakie dopiero przed nami,
 • co się nam i Wam udało i dawało i daje satysfakcję
 • jak znajdywać miejsce na innowacje i ich sprawdzanie w praktyce, gdy skala potrzeb jest tak ogromna

Dla kogo?

Zgodnie z duchem wymIaNNy na nasze spotkanie zapraszamy osoby, które chcą się wymienić doświadczeniami, ale także posłuchać o doświadczeniach innych osób. Wierzymy, że z takiego spotkania mogą wyniknąć różnego rodzaju inspiracje, nowe relacje, ale także „zwentylowanie” się z napięć, które mogą nam towarzyszyć.

Prowadzenie:

 • Aleksandra Markowska

  Od 7 lat dyrektorka Laboratorium Innowacji Społecznych – jednostki budżetowej miasta Gdyni. Zajmuje się poszukiwaniem innowacji w takich obszarach jak włączenie społeczne, różnorodność społeczna, partycypacja obywatelska, planowanie i wdrażanie działań na obszarach rewitalizacji, tworzenie trwałych rozwiązań systemowych.

 • Elżbieta Świdrowska

  Badaczka społeczna i ewaluatorka, koordynatorka wielu przedsięwzięć społecznych, realizowała szereg projektów rozwojowych w Azji Centralnej, krajach Kaukazu oraz w Ukrainie, a także podejmowała różnorodne działania z migrantami i uchodźcami, w tym w ramach Grupy Granica.Obecnie pracuje w Ukraińskim Domu w Warszawie, prowadzonym przez Fundację Nasz Wybór.

Skip to content