3. wymIaNNaPoznań 22 i 23 września 2022

Rozwój innowacji i innowatora/ki jako podróż bohatera

 • Kiedy:
  22 września (czwartek) godz. 16:00-17:30
 • Prowadzenie:
  Ewa Jakubowska-Lorenz
  Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych

  Paulina Galanciak-Ilczyszyn
  współautorka innowacji Zmapuj Siebie, animatorka kultury, liderka dostępności

O czym?

Spotkanie wokół Zmapuj Siebie będzie rozmową o procesie rozwoju innowacji jako podróży bohatera, w której kluczową rolę odgrywa zmiana i samopoznanie. Podobnie jak w doświadczeniach mitycznych bohaterów, praca nad innowacją zaczyna się od wezwania do przygody. Jeśli wezwanie zostaje przyjęte, innowatorkę/ra czeka podróż, która z jednej strony pełna jest wyzwań, trudności, a nawet oporu i zwątpień, z drugiej zaś prowadzi do lepszego poznania siebie samej/samego. Paulina Galanciak-Ilczyszyn podzieli się swoim doświadczeniem i zaprosi do ćwiczeń z różnych etapów jej innowacji.

Dla kogo?

Zapraszamy szczególnie osoby, które chcą przyjrzeć się swoim etapom podróży, rozpoznać towarzyszące im wątpliwości, a także stworzyć w sobie przestrzeń na niełatwy proces transformacji siebie i swoich pomysłów. Jak uczą mity, podążanie tą drogą prowadzi do wewnętrznego bogactwa i spójności, a więc warto próbować…

Prowadzenie:

 • Ewa Jakubowska-Lorenz

  W Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych zajmuje się skalowaniem innowacji społecznych. Przez 8 lat była dziennikarką Polskiej Sekcji radia BBC, później odpowiadała za komunikację w organizacjach ekologicznych np. Greenpeace i ClientEarth Polska. Jest też trenerką i moderatorką. Ukończyła Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP i kurs edukatorów partycypacji społecznej w projekcie „Decydujmy Razem”. Prowadziła spotkania partycypacyjne oraz szkolenia i warsztaty nt. współpracy z mediami, PR, wystąpień publicznych i komunikacji.

 • Paulina Galanciak-Ilczyszyn

  Animatorka kultury, fotografka, kuratorka, liderka dostępności. Współtwórczyni Fundacji TIFF Collective. Trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Animacji i edukacji kulturalnej oraz Gminy Wrocław (2020). Pomysłodawczyni Be Together – integracja i sztuka. Współtwórczyni projektu Zmapuj Siebie. Prowadzi liczne warsztaty artystyczne i społeczne. Od 2020 r. liderka dostępności w Sieci Liderów i Liderek Dostępności; wprowadzała temat dostępności w BWA Wrocław i ODA Firlej. W 2022 r. współpracowała z Narodowym Centrum Kultury jako ekspertka ds. dostępności i projektowania uniwersalnego w projekcie Barwy Wspólne. Wielka miłośniczka ruchu i przebywania w naturze.

Skip to content