3. wymIaNNaPoznań 22 i 23 września 2022

Lepsze życie osób starszych – wyzwania, kierunki, nowe pomysły

 • Kiedy:
  22 września (czwartek) godz. 16:00-17:30
 • Prowadzenie:
  Marta Białek-Graczyk i Agnieszka Sokolnicka

O czym?

Podczas sesji poznamy najważniejsze wyzwania społeczne związane z osobami starszymi i możliwe kierunki rozwiązań. Podzielimy się znanymi nam innowacjami społecznymi, które odpowiadają na te wyzwania.

Zastanowimy się, które z nich można zaimplementować w innych środowiskach i gdzie wciąż są białe plamy i brakuje dobrych pomysłów. Będziemy bazować na doświadczeniach dwóch edycji programu Generator Innowacji. Sieci Wsparcia oraz innych działań Towarzystwa „ę” i PCG Polska, a także pomysłach i wiedzy uczestników spotkania.

Prowadzenie:

 • Marta Białek-Graczyk

  Prezeska Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, socjolożka, autorka i tutorka projektów społecznych z dwudziestoletnim doświadczeniem w inkubowaniu innowacji społecznych. Od 2003 wsparła inkubację ponad 100 projektów społeczno-kulturalnych. W projekcie „Generator Innowacji. Sieci Wsparcia” odpowiada za proces inkubacji innowacji. Autorka projektów społecznych i książek poświęconych animacji kultury i działaniom społecznym. Prowadzi zajęcia na kierunku „Sztuki społeczne” Uniwersytetu Warszawskiego.

 • Agnieszka Sokolnicka

  Trenerka, tutorka i ekspertka ds. innowacji społecznych dla starzejących się społeczeństw. Koordynatorka projektu projektu Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2. Innowatorka w zakresie włączenia społecznego, realizatorka działań dla lokalnej społeczności. Absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Ośrodka INTRA oraz polityki socjalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Skip to content