3. wymIaNNaPoznań 22 i 23 września 2022

Dobrostan psychiczny – czy istnieją innowacyjne metody/rozwiązania, aby go osiągnąć?

 • Kiedy:
  22 września (czwartek) godz. 16:00-17:30
 • Prowadzenie:
  Maria Lewandowska-Woźniak i Adam Chabiera

  Fundacja Stocznia, Inkubator pomysłów

O czym?

Temat zdrowia psychicznego i wyzwań z nim związanych jest niezwykle aktualny i coraz częściej podejmowany w debacie publicznej ze względu rosnącą skalę problemu. Tragiczne wydarzenia takie jak wojna w Ukrainie oraz trudne okoliczności w jakich żyjemy – pandemia, inflacja, kryzys energetyczny a także prowadzony przez nas styl życia – sprawiają, że coraz więcej osób poszukuje nowatorskich i skutecznych metod na przeciwdziałanie kryzysom psychicznym i wypaleniu.

W rozmowie chcemy się wymienić doświadczeniami dotyczącymi wspierania osób w kryzysie zdrowia psychicznego m.in poprzez innowacje społeczne oraz porozmawiać o tym, co możemy zrobić w lokalnych społecznościach, szkołach, miastach, wsiach, organizacjach, aby poprawić dobrostan psychiczny dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Porozmawiamy również o wyzwaniach, z jakimi mierzą się  działacze społeczni, innowatorki/zy, rozwijając i wdrażając nowe rozwiązania w temacie zdrowia psychicznego.

Wierzymy, że taka rozmowa może być bardzo ważną wymianą doświadczeń, która wzmocni i zainspiruje wszystkich jej uczestników i uczestniczki.

Prowadzenie:

 • Maria Lewandowska-Woźniak i Adam Chabiera

  koordynatorzy Inkubatora pomysłów prowadzonego przez Fundację Stocznia i Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni (https://inkubatorpomyslow.org.pl/) oraz animatorzy innowacji społecznych. Obydwoje są przekonani, że dobrostan psychofizyczny jest niezwykle ważny w pracy i poza nią, zaufanie do siebie i innych kluczowym elementem w prowadzenia wszelkich życiowych przedsięwzięć – szczególnie tych innowacyjnych. Na co dzień starają się dzielić wiedzą i doświadczeniami jak skutecznie dbać o siebie i innych oraz mierzyć się z przeciwnościami.

Skip to content