3. wymIaNNaPoznań 22 i 23 września 2022

Nieoczywista oczywistość – jak na poziomie regionów implementować przetestowane innowacje. Dobre praktyki Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu

 • Kiedy:
  22 września (czwartek) godz. 14:10-15:40
 • Prowadzenie:
  Agnieszka Gentsch–Piasek, Agata Siwek, Zuzanna Ostrowska, Magdalena Antkowiak

  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu

O czym?

Dobre praktyki i konkretne narzędzia sprawiające, że innowacja przetestowana w inkubatorze nie pokrywa się kurzem, a rozwija się aby krok po kroku zmieniać świat. O doświadczeniach Inkubatora Regionalnego z Poznania opowiedzą Agnieszka, Agata i Zuzanna z ROPS. Oczywistość? Wszyscy chcemy aby dobre przetestowane innowacje żyły dalej? Nieoczywistość? Kreatywny samorząd w roli upowszechniającego wypracowane innowacje.

Porozmawiamy, poćwiczymy i to co lubimy najbardziej: zastanowimy się razem – jakie mamy zasoby aby włączać innowacje społeczne jako narzędzie polityki społecznej i jak zachęcić do współpracy jednostki samorządu. Kropla drąży skałę….

Dla kogo?

Dla osób, którym zależy na trwałości innowacji. Dla tych, którzy zadają sobie pytanie co dalej? Dla tych, którzy widzą w innowacjach szansę na trwałą poprawę jakości życia szerokiej grupy odbiorców. Dla tych, którzy zastanawiają się jak przekonywać i zachęcać nieprzekonanych do korzystania z gotowych, nowych rozwiązań.

O Dziale Innowacji Społecznych w ROPS Poznań

Jesteśmy częścią Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu i w ramach naszych zadań prowadzimy w partnerstwach inkubatory: Włącznik Innowacji Społecznych i Generator Dostępności. Ale to nie wszystko … prowadzimy też Regionalny Inkubator Innowacji Społecznych – o którym opowiemy na spotkaniu. A propos nieoczywistości – to wszystko robimy w strukturze urzędu (choć bardzo często poza nim, bo w naszej pracy wariant mobilnego urzędnika przynosi wymierne korzyści 😉

Prowadzenie:

 • Agnieszka Gentsch-Piasek

  Od lat związana z innowacjami społecznymi oraz samorządem. Koordynatorka i mentorka w pilotażowym inkubatorze WINS, gdzie z zespołem przecierała szlaki dla nowych rozwiązań. Na co dzień czuwa nad całością pracy zespołu.

 • Agata Siwek

  Zajmuje się działaniami promocyjnymi i animacyjnymi we „Włączniku”. Na etapie testowania stara się odkryć potencjał innowatora i zachęcić go do dalszej pracy, w ramach skalowania i upowszechniania.

 • Zuzanna Ostrowska

  Upowszechnia i skaluje innowacje w Inkubatorze Regionalnym, organizuje i prowadzi warsztaty, seminaria i spotkania. Współpracuje z NGO i instytucjami zachęcając do korzystania z gotowych rozwiązań.

 • Magdalena Antkowiak

  Mentorka innowacji w pilotażowym inkubatorze innowacji (WINS), aktywnie poszukuje nowych sposobów na wdrażanie przetestowanych innowacji, prowadzi szkolenia, warsztaty i wszystko to co sprawia że informacja o dobrych rozwiązaniach trafia do bezpośrednio zainteresowanych organizacji, instytucji, podmiotów.

Skip to content