3. wymIaNNaPoznań 22 i 23 września 2022

Nieoczywiste partnerstwa w innowacjach społecznych. Odmienne stany instytucji

 • Kiedy:
  22 września (czwartek) godz. 14:10-15:40
 • Prowadzenie:
  Weronika Chodacz

  Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Inkubator TransferHUB

Wystąpienia:

 • Izabela Karlińska, Muzeum Narodowe w Kielcach
 • Anna Sawicka-Białek, Muzeum Narodowe w Kielcach
 • Magdalena Rutkiewicz, Fundacja Projekt Starsi

O czym?

Spotkanie będzie poświęcone innowacjom społecznym, nad którymi pracują instytucje pochodzące z różnych porządków organizacyjnych i z tej odmienności czerpiące efektywność (oraz efektowność) swoich działań. Dowiemy się, jak powstają nieoczywiste partnerstwa, jak dbać o takiego partnera czy jak go pozyskać, co współpraca daje obu stronom oraz jak na tym mogą skorzystać odbiorczynie i odbiorcy Porozmawiamy o tym, co jest trudne. Poznamy przykłady współpracy Muzeum Narodowego w Kielcach z kliniką leczenia niepłodności oraz organizacji pozarządowej wspierającej osoby starsze z doświadczeniem przemocy z Kościołem Katolickim. Gościnie podzielą się wiedzą ze środka innowacji, której działają na pograniczach zupełnie różnych światów.

Dla kogo?

Szczególnie zapraszamy osoby, które już nawiązały lub rozważają nawiązanie partnerstwa z podmiotem, który swoją działalność opiera o inny system wartości lub jego misja i cele są różnią się znacznie od naszych, a także wszystkich ciekawych, co może się wydarzyć, kiedy spotkają się instytucje, które mają zupełnie inne zasoby, podejście do problemu czy procedury.

Prowadzenie:

 • Weronika Chodacz

  Z wykształcenia antropolożka po Uniwersytecie Jagiellońskim. Animatorka, facylitatorka, trenerka procesu grupowego. Prowadzi badania w działaniu i ewaluacje w duchu antropologii publicznej. Wspiera partycypację osób doświadczających wykluczenia społecznego. W inkubatorze TransferHub prowadzonym przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych animuje ekosystem innowacji.

Skip to content