3. wymIaNNaPoznań 22 i 23 września 2022

Partycypacyjna ewaluacja innowacji – nowe podejście, które działa

 • Kiedy:
  22 września (czwartek) godz. 14:10-15:40
 • Prowadzenie:
  Marta Szaranowicz-Kusz i Monika Probosz,

  Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Inkubator TransferHUB

O czym?

Celem sesji jest przybliżenie modelu ewaluacji partycypacyjnej, która zakłada zaangażowanie wszystkich zainteresowanych stron – w szczególności innowatorów oraz przedstawicieli inkubatora (m.in. koordynatora, opiekunek innowacji, osób odpowiedzialnych za skalowanie innowacji) – w analizę skuteczności zaplanowanej innowacji.

 

Taki proces ewaluacji pozwala na wspólne dookreślenie celów oraz oczekiwanych efektów każdej innowacji. Powołujemy zespoły ewaluacyjne, by zbudować zaufanie, nawiązać dobrą współpracę i wspólnie wyciągać wnioski. Dzięki temu zamiast arbitralnych ocen i poczucia kontroli zyskujemy możliwość wzajemnego uczenia się i rozwoju.

 

Nasze partycypacyjne podejście miałyśmy okazję przetestować na szeroką skalę w projekcie TransferHUB. Chcemy podzielić się z Wami tym doświadczeniem i wynikającymi z niego refleksjami.

Dla kogo?

Zapraszamy na sesję wszystkich, którym zależy na tym, aby badania ewaluacyjne miały jak największy sens. Szczególnie zapraszamy osoby zamawiające/zlecające oraz realizujące programy czy projekty społeczne.

Prowadzenie:

 • Marta Szaranowicz-Kusz

  Badaczka społeczna. Coach. Moderatorka procesów dialogu. Pracuje w nurcie NVC – Porozumienia bez Przemocy. Ewaluatorka II edycji realizowanego przez FISE projektu TransferHUB.

 • Monika Probosz

  Badaczka, moderatorka, edukatorka z doświadczeniem w projektach komercyjnych i społecznych. Zwolenniczka pozytywistycznego modelu zmieniania świata. Ewaluatorka II edycji realizowanego przez FISE projektu TransferHUB.

Skip to content