3. wymIaNNaPoznań 22 i 23 września 2022

Skalujemy zawodowo. Doświadczenia projektu „POPOJUTRZE zawodowo”

 • Kiedy:
  22 września (czwartek) godz. 14:10-15:40
 • Prowadzenie:
  Piotr Drygas

  Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Inkubator TransferHUB

Wystąpienia:

 • Anna Skotowska, Sense Consulting
 • Michał Spiczak-Brzeziński, Sense Consulting

O czym?

Podczas spotkania omówimy założenia trzech innowacji społecznych dotyczących edukacji skierowanych do szkół zawodowych, które skalujemy w ramach projektu POPOJUTRZE_zawodowo. Opowiemy o współpracy z ekspertami i ekspertkami branży gastronomicznej, rolniczej oraz produkcyjno-usługowej, a także o procesie pracy nad produktami. Podzielimy się także podzielimy się z wiedzą na temat aktualnych potrzeb szkół branżowych i techników.

Dla kogo?

Do udziału w sesji zapraszamy w sposób szczególny osoby, które zajmują się innowacjami dotyczącymi rynku pracy, młodzieży, współpracy z placówkami edukacyjnymi, w tym zwłaszcza szkołami zawodowymi.

O POPOJUTRZE_zawodowo:

Projekt realizowany przez SENSE consulting z Poznania, wybrany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej do skalowania 3 edu innowacji w 65 szkołach branżowych i technicznych z całego kraju. To unikatowe przedsięwzięcie w 100% dofinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz Polski, przez co nie wymaga żadnych nakładów szkół. Projekt zakłada bezpośrednie kształcenie uczniów i przygotowanie ich w lepszy sposób do wchodzenia na rynek pracy. Przede wszystkim jednak koncentruje się na zmianie oferty edukacyjnej szkół. Wyposaża je w gotowe i sprawdzone narzędzia edukacyjne, przekazuje rekwizyty do procesu edukacji, a także kształci kadrę do tego, by szkoła samodzielnie mogła kontynuować realizację zajęć w oparciu o innowacyjne metody. Więcej informacji: https://popojutrzezawodowo.pl

Prowadzenie:

 • Piotr Drygas

  Absolwent MISH UW, z wykształcenia filozof, obecnie doktoryzuje się z socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. W inkubatorze TransferHUB prowadzonym przez Fundację Inicjatyw Ekonomicznych pracuje po raz drugi, tym razem zajmuje się weryfikowaniem projektów innowacji zgłaszanych do Inkubatora. Aktywista społeczny w przestrzeni uniwersyteckiej, inicjator organizacji studenckich i protestów akademickich. Naukowo badacz świadomości klimatycznej, ekologicznej mobilności, systemów emerytalnych, ruchów ekologicznych i klimatycznych.

Skip to content