4. wymIaNNaGdynia 21 i 22 września 2023

Małe cuda w innowacjach – krąg afirmacji zmiany

  • Kiedy:
    21 września (czwartek), godz. 16:30-18:00
  • Prowadzenie:
    Eliza Gryszko, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych
  • Paneliści/Panelistki:
    Blanka Długi
    Jolanta Rychlik, Fundacja Świat Wrażliwy
  • Sala:
    Poziom 1, Strefa D
  • Formuła:
    Sesja wymiany doświadczeń

Spotkanie było zaproszeniem do afirmacji „małych cudów” i celebracji pozytywnej zmiany, którą przynoszą innowacje społeczne, nad którymi pracujemy. Dużo mówimy o uczącej sile porażki, rzadko skupiamy się na docenianiu, przeżywaniu, świętowaniu tego, co jest efektem naszych projektów. To przecież pozytywna zmiana, która zachodzi w życiu osób, dla których są nasze innowacje, jest generatorem energii.

O „małych cudach” opowiadały innowatorki: Blanka Długi oraz Jolanta Rychlik. Ich doświadczenia i obserwacje posłużyły nam do uchwycenia zmian, do których przyczyniły się stworzone przez nie innowacje. Było to osobiste spojrzenie na zmianę w sobie oraz na zmianę w innych, którym innowacja służy na co dzień. Doświadczyliśmy dużej dawki pozytywnych emocji i opowieści o relacjach.

Na sesję zapraszaliśmy wszystkich, którzy chcieli się podzielić się swoją „pozytywną zmianą”, chcieli pocelebrować z nami to, co w innowacjach najcenniejsze, ale też tych, którymi kierowała ciekawość i chcieli zobaczyć, o co nam właściwie chodzi.

Prowadzenie:

  • Eliza Gryszko

    Socjolożka, badaczka i ewaluatorka. Od kilku lat związana zawodowo z sektorem pozarządowym, sektorem kultury, z doświadczeniem pracy w samorządzie lokalnym. Posiada doświadczenie w prowadzeniu działań aktywizujących społeczność i przedsiębiorców w ramach rewitalizacji i wprowadzaniu zasad dostępności architektonicznej oraz komunikacyjnej w instytucjach publicznych. Obecnie zajmuje się doradztwem rozwojowym w obszarze kultury. Związana z Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, gdzie akceleruje innowacje społeczne.

Paneliści/Panelistki:

  • k

    Blanka Długi

    Współautorka innowacji „Pakiet Opieki Wytchnieniowej”. Przez wiele lat pracowała jako starsza specjalistka pracy socjalnej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Rybniku, autorka i prowadząca zajęcia grupowe, pasjonatka działań wytchnieniowych.

  • Zdjęcie portretowe uśmiechniętej kobiety z jakimś plakatem na białej bluzce

    Jolanta Rychlik

    Prezeska Stowarzyszenia „Świat wrażliwy”, założycielka  Przedsiębiorstwa Ekonomii Społecznej Kawiarnia Caffe Aktywni, działającej od stycznia 2020 r., stworzonej na bazie autorskiej innowacji „W Labiryncie Dorosłości – Aktywna Wymiana Międzypokoleniowa”, wielokrotnie nagradzanej i docenionej na forum krajowym, europejskim i światowym.

    Koordynatorka projektów miejskich oraz europejskich, współpracuje z innymi trójmiejskimi organizacjami pozarządowymi oraz Europejskim Centrum Solidarności, Instytutem Pamięci Narodowej, Instytutem Kultury Miejskiej, Polskim Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej.

    Praktyk, terapeutka  zajęciowa i trenerka pracy z długoletnim stażem pracy z młodymi osobami z niepełnosprawnością intelektualną i seniorami. Ukończyła szkolenia Sprawny Ekspert NGO, Szkoła Menadżerów Ekonomii Społecznej, Kuźnia Liderów Gdańskich NGO, uczestnictwo w międzynarodowych warsztatach The Cemex-Tec Award i Ashoka.

    Jest mamą Katarzyny z niepełnosprawnością intelektualną, chorującej na epilepsję lekooporną.

Skip to content