4. wymIaNNaGdynia 21 i 22 września 2023

Zrób sobie prezent – magia szydełkowania

 • Kiedy:
  21 września (czwartek), godz. 16:30-18:00
 • Prowadzenie:
  Dorota Nejman
 • Sala:
  Poziom 1, Strefa H
 • Formuła:
  Warsztat
 • Limit osób:
  15 (o uczestnictwie decydowała kolejność przyjścia)

Na spotkaniu zajmowaliśmy się szydełkowaniem.

Szydełko – ten niepozorny przedmiot daje ogromne możliwości tworzenia. Każda uczestnicząca osoba otrzymała na miejscu materiały (włóczkę i szydełko) i mogła wykonać samodzielnie pracę według własnego pomysłu lub sugestii Doroty Nejman, osoby prowadzącej. To mogła być np. podkładka pod kubek, osłonka termiczna na kubek, opaska, bransoletka, mała zabawka, breloczek. A może coś zupełnie innego…

Dorota Nejman opowiadała też o tym, jak twórcze, odprężające  i dające poczucie sprawczości jest szydełkowanie oraz że sztuczna inteligencja nieprędko nas pokona. Do tej pory nie powstała żadna maszyna tworząca szydełkowe prace, a próby tworzenia schematów szydełkowych ze zdjęć przy wykorzystaniu AI są nadal w powijakach.

Na sesję zapraszaliśmy zarówno osoby początkujące (warto było spróbować!), jak i te, które miały już kontakt z szydełkowaniem. Szydełkowanie jest bowiem jak jazda na rowerze, nauczysz się  i umiesz nawet po długiej przerwie.

Prowadzenie:

 • wyszedyłkowana pszczółka w trawie

  Dorota Nejman

  Pasjonatka robótek szydełkowych i przekazywania wiedzy o szydełkowaniu w twórczej, przyjaznej atmosferze. Prowadzi zajęcia i warsztaty z szydełkowania, działa także społecznie w ramach miejsc aktywności lokalnej.

Skip to content