4. wymIaNNaGdynia 21 i 22 września 2023

INNowaAcje I ekoNNomiA SPOŁECZNA! Takie to (nie)oczywiste połączenie!

 • Kiedy:
  21 września (czwartek), godz. 14:30-16:00
 • Prowadzenie:
  Krzysztof Alcer, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych
 • Paneliści/Panelistki:
  Karolina Cyran-Juraszek, Hanna Gałusa, Paulina Ograbisz
 • Sala:
  Poziom 1, Strefa G
 • Formuła:
  Sesja wymiany doświadczeń

Było raz takie hasło „It’s the economy, stupid!”. Dziś hasłem „Ekonomia, innowatorko i innowatorze!” zapraszamy do udziału w panelu, podczas którego porozmawiamy o ekonomii społecznej i innowacjach społecznych. To temat rzeka! Wiele jest tu wspólnych obszarów, szans, nadziei i postulatów. Dla wielu innowacje społeczne i ekonomia społeczna to w zasadzie to samo.

Jak społecznie zarabiać na innowacjach? Ale też jak innowacyjnie rozwijać społeczny biznes? Co zrobić, żeby dobrze sprzedać innowacje? Co innowatorki i innowatorzy mogą dać przedsiębiorstwom społecznym? I co biznes społeczny może dać osobom rozwijającym innowacje? Czy ekonomia i innowacja to połączenie czy wciąż (niestety) rozłączenie?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas tego wyjątkowego panelu.

Prowadzenie:

 • mężczyzna lekko uśmiechnięty

  Krzysztof Alcer

  Koordynator działań Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w Katalizatorze innowacji społecznej, wiceprezes FISE.

Paneliści/Panelistki:

 • Zdjęcie kobiety z krótkimi włosami

  Karolina Cyran-Juraszek

  Związana z sektorem obywatelskim od ponad 25 lat, a z ekonomią społeczną od ponad 15-tu. Jest trenerem, konsultantem wielu organizacji pozarządowych i innowatorów społecznych, zajmując się ich rozwojem misyjnym, programowym, ekonomicznym oraz współpracy z otoczeniem, w który znaczącą rolę odgrywa samorząd. Od 10 lat pracuje w zespole Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, gdzie oprócz doradztwa kieruje projektami związanymi ze wzmacnianiem kompetencji zarządzania finansami (jest współautorką kilku kluczowych narzędzi m.in. Planer i Prove it PL).

 • kobieta na błękitnym tle od pasa w górę, lekko uśmiechnięta

  Hanna Gałusa

  Doradca biznesowy, Project Manager, ekspert w zakresie pomocy publicznej. Właścicielka firmy doradczej Innova – Biuro Innowacji i Rozwoju. Kreuje i wdraża innowacje w organizacjach. Zarządza projektami współfinansowanymi ze środków Unii Europejskiej. Doradza na każdym etapie ich realizacji – od koncepcji po etap rozliczenia. Od ponad 8 lat aktywnie angażuje się w rozwój ekonomii społecznej. Prowadzi programy mentorskie w OWES Dobra Robota.  Jest autorką innowacji PEBOX PLANER, narzędzia do diagnozowania i mapowania potrzeb rozwojowych ekonomizujących się organizacji. Ponadto jest współzałożycielką i Wiceprezesem Zarządu Fundacji Forum Mentorów.

 • Uśmiechnięta kobieta

  Paulina Ograbisz

  Prezeska Spółdzielni Socjalnej PANATO oraz założycielka ogólnopolskiego konsorcjum produkcyjnego przedsiębiorstw społecznych PANATO Bag. Od 12 lat związana z sektorem ekonomii społecznej. Zarządza kluczowymi procesami w organizacji. Specjalizuje się w organizacji i planowaniu produkcji w branży tekstylnej oraz pozyskiwaniem kluczowych kontraktów na rynku polskim i zagranicznym.

  Prywatnie miłośniczka kuchni roślinnej, szybkiej jazdy na snowboardzie oraz długich spacerów z psem.

Skip to content