4. wymIaNNaGdynia 21 i 22 września 2023

INNowaAcje I ekoNNomiA SPOŁECZNA! Takie to (nie)oczywiste połączenie!

  • Kiedy:
    21 września (czwartek), godz. 14:30-16:00
  • Prowadzenie:
    Krzysztof Alcer, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych
  • Paneliści/Panelistki:
    Karolina Cyran-Juraszek, Hanna Gałusa, Paulina Ograbisz
  • Sala:
    Poziom 1, Strefa G
  • Formuła:
    Sesja wymiany doświadczeń

Było raz takie hasło „It’s the economy, stupid!”. Dziś hasłem „Ekonomia, innowatorko i innowatorze!” zapraszamy do udziału w panelu, podczas którego porozmawiamy o ekonomii społecznej i innowacjach społecznych. To temat rzeka! Wiele jest tu wspólnych obszarów, szans, nadziei i postulatów. Dla wielu innowacje społeczne i ekonomia społeczna to w zasadzie to samo.

Jak społecznie zarabiać na innowacjach? Ale też jak innowacyjnie rozwijać społeczny biznes? Co zrobić, żeby dobrze sprzedać innowacje? Co innowatorki i innowatorzy mogą dać przedsiębiorstwom społecznym? I co biznes społeczny może dać osobom rozwijającym innowacje? Czy ekonomia i innowacja to połączenie czy wciąż (niestety) rozłączenie?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas tego wyjątkowego panelu.

Prowadzenie:

  • mężczyzna lekko uśmiechnięty

    Krzysztof Alcer

    Pracuje w organizacjach pozarządowych od 25 lat. Zakładał i współzakładał kilka stowarzyszeń i fundacji. Aktywista praw człowieka i praw zwierząt. Jest wiceprezesem Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz członkiem zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Od czterech lat koordynuje w FISE projekt Katalizator innowacji społecznych.

Paneliści/Panelistki:

  • Zdjęcie kobiety z krótkimi włosami

    Karolina Cyran-Juraszek

    Od ponad 27 lat związana z sektorem obywatelskim, w tym od ponad 15 lat – z ekonomią społeczną. Jako trenerka i konsultantka od lat wspiera organizacje pozarządowe i przedsiębiorstwa społeczne w ich rozwoju, zarówno misyjnym i programowym, jak i ekonomicznym. Pomaga lepiej zrozumieć znaczenie współpracy z otoczeniem i taką współpracę rozwijać, zwłaszcza poprzez budowanie partnerstw między organizacjami trzeciego sektora z samorządem. Pracuje w zespole Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych, odpowiadając za obszar wzmacniania rozwoju instytucjonalnego i strategicznego, w tym kompetencji zarządzania finansami. Jest członkinią Komitetu Monitorującego Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego i Komitetu Monitorującego Krajowego Planu Odbudowy oraz Grupy finansowej dla Ekonomii Społecznej przy Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Zespołu ds. Uproszeń przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  • kobieta na błękitnym tle od pasa w górę, lekko uśmiechnięta

    Hanna Gałusa

    Doradca biznesowy, Project Manager, ekspert w zakresie pomocy publicznej. Właścicielka firmy doradczej Innova – Biuro Innowacji i Rozwoju. Kreuje i wdraża innowacje w organizacjach. Zarządza projektami współfinansowanymi ze środków Unii Europejskiej. Doradza na każdym etapie ich realizacji – od koncepcji po etap rozliczenia. Od ponad 8 lat aktywnie angażuje się w rozwój ekonomii społecznej. Prowadzi programy mentorskie w OWES Dobra Robota.  Jest autorką innowacji PEBOX PLANER, narzędzia do diagnozowania i mapowania potrzeb rozwojowych ekonomizujących się organizacji. Ponadto jest współzałożycielką i Wiceprezesem Zarządu Fundacji Forum Mentorów.

  • Uśmiechnięta kobieta

    Paulina Ograbisz

    Prezeska Spółdzielni Socjalnej PANATO oraz założycielka ogólnopolskiego konsorcjum produkcyjnego przedsiębiorstw społecznych PANATO Bag. Od 12 lat związana z sektorem ekonomii społecznej. Zarządza kluczowymi procesami w organizacji. Specjalizuje się w organizacji i planowaniu produkcji w branży tekstylnej oraz pozyskiwaniem kluczowych kontraktów na rynku polskim i zagranicznym.

    Prywatnie miłośniczka kuchni roślinnej, szybkiej jazdy na snowboardzie oraz długich spacerów z psem.

Skip to content