4. wymIaNNaGdynia 21 i 22 września 2023

Jak przeprowadzić innowację z dzieciństwa do dorosłości – doświadczenia Katalizatora innowacji społecznych.

 • Kiedy:
  21 września (czwartek), godz. 14:30-16:00
 • Prowadzenie:
  Ewa Jakubowska, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych
 • Sala:
  Poziom 1, Strefa D
 • Formuła:
  Sesja wymiany doświadczeń

W projekcie Katalizator innowacji społecznych (KIS) naszym zadaniem było m.in. sprawdzić, na ile innowacje przygotowane i przetestowane w inkubatorach mogą być stosowane na szerszą skalę oraz ile pracy trzeba w nie włożyć, by było to możliwe. Wzięliśmy na warsztat bardzo różne innowacje z różnych dziedzin. Okazało się, że praktycznie wszystkie wymagają sporo działań, aby można było je skutecznie upowszechniać i zachęcić innych do wdrażania ich.

To naturalne i oczywiste, bo przecież innowacje to rodzaj eksperymentu – rezultaty uzyskujemy metodą prób i błędów. Równocześnie doświadczenia KIS i innych instytucji skalujących mogą okazać się pomocne dla innowatorek/rów już na etapie planowania innowacji. Warto zrobić kilka kroków do przodu i spojrzeć z tej perspektywy na to, co dalej dzieje się z innowacjami. Być może to pozwoli jeszcze lepiej je przemyśleć i przygotować już na początku.

Prowadzenie:

 • zdjęcie portretowe z profilu w świetle zachodzacego słońca

  Ewa Jakubowska

  Zajmuje się skalowaniem innowacji w Katalizatorze innowacji społecznych (współprowadzonym przez FISE).

  Ma szerokie doświadczenie w komunikacji  – przez 9 lat była dziennikarką Polskiej Sekcji radia BBC. Później związała się z 3 sektorem. Pracowała m.in. w Greenpeace Polska, ClientEarth, Fundacji Bölla i Instytucie Globalnej Odpowiedzialności; zajmowała się tematami zrównoważonego rozwoju, energetyki, bioróżnorodności, rolnictwa, sprawiedliwości globalnej. Za jeden z tekstów otrzymała nagrodę „Pióro Odpowiedzialności” od Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

  Ukończyła Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych i kurs edukatorów partycypacji społecznej. Prowadziła moderacje oraz szkolenia głównie z zakresu współpracy z mediami, PR, wystąpień publicznych, komunikacji.

Skip to content