4. wymIaNNaGdynia 21 i 22 września 2023

O co chodzi z tym wytchnieniem?

  • Kiedy:
    21 września (czwartek), godz. 14:30-16:00
  • Prowadzenie:
    Blanka Długi
  • Sala:
    Poziom 1, Strefa F
  • Formuła:
    Warsztat
  • Limit osób:
    18 (o uczestnictwie decydowała kolejność przyjścia)

Spotkanie rozpoczęliśmy od wprowadzenia Blanki, które pozwoliło określić, czym jest wytchnienie, do kogo jest skierowane (kto jest adresatem wytchnienia) oraz czego potrzebuje człowiek w sytuacji długotrwałego przeciążenia. Ustaliśmy różnice między: przerwą wytchnieniową, opieką wytchnieniową, doświadczaniem wytchnienia i współczucia dla siebie oraz edukacją wytchnienia, czyli jak uczyć się wytchnienia i po co je praktykować. Następnie Blanka krótko omówiła, jaki jest związek „teorii wytchnienia” z teorią poliwagalną i na czym polega neurocepcja.

Po wprowadzeniu, doświadczaliśmy wytchnienia, czyli „spróbowaliśmy” fragmentów różnych sposobów i technik pozwalających odczuć wytchnienie.

Spotkanie odbyło się w kręgu, w pozycji siedzącej. Żeby w nim uczestniczyć nie trzeba było mieć wcześniejszego przygotowania fizycznego czy posiadać specjalistycznej wiedzy. Blanka, prowadząca warsztat, bazowała na wieloletnich doświadczeniach własnych, zdobytych w trakcie szkoleń oraz wymiany doświadczeń z uczestnikami i uczestniczkami zajęć grupowych Pakietu Opieki Wytchnieniowej i Treningu Umiejętności Społecznych.

Do udziału w warsztacie zapraszaliśmy szczególnie osoby, które czują się wyczerpane i przeciążone bieżącymi obowiązkami, w tym związanymi z długotrwałym świadczeniem opieki i pomocy osobom zależnym.

Prowadzenie:

  • k

    Blanka Długi

    Współautorka innowacji „Pakiet Opieki Wytchnieniowej”. Przez wiele lat pracowała jako starsza specjalistka pracy socjalnej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Rybniku, autorka i prowadząca zajęcia grupowe, pasjonatka działań wytchnieniowych.

Skip to content