Porozmawiajmy o pieniądzach (znowu…)
- Kiedy:21 września (czwartek), godz. 12.00-13.30
- Prowadzenie:Teresa Zagrodzka
Katarzyna Sadło - Sala:Poziom 0, Strefa A
- Formuła:Sesja wymiany doświadczeń
Jeśli pozyskiwanie środków na Twoją innowację jest dla Ciebie wyzwaniem – to spotkanie było dla Ciebie. Jeśli liczyłeś/liczyłaś, że wyjdziesz z niego z listą źródeł – pewnie się rozczarowałaś. Uczestników i uczestniczki zaprosiliśmy do wspólnego zastanowienia się, jak można finansować innowacje społeczne na różnych etapach ich wdrażania, podzielenia się własnym doświadczeniem (dobrym i mniej dobrym), wymienienia się informacjami na temat tego, co jeszcze przed nami. Mamy nadzieję, że zbiorowa mądrość uczestniczek i uczestników przełożyła się na lepsze zrozumienie systemu finansowego wsparcia innowacji społecznych, była inspiracją i wskazówką, gdzie i jak szukać pieniędzy na zmienianie świata na lepsze.
Spotkanie było rozmową, zapraszaliśmy do niej każdego, kto chciał porozmawiać o pieniądzach i nie byłby rozczarowany, jeśli nie wyszedł z niej z gotową łatwą receptą.
Przed lub po sesji warto zapoznać się z:
Publikacją autorstwa Joanny Wardzińskiej i Teresy Zagrodzkiej
Prowadzenie:
-
Teresa Zagrodzka
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej w zakresie audytu, kontroli zarządczej i rachunkowości. Od 1991 roku związana z sektorem pozarządowym, współpracowała z wieloma organizacjami pozarządowymi (m.in. Fundacja Batorego, Fundacja dla Polski, FISE, Stowarzyszenie KLON/JAWOR, Fundacja INTEGRACJA, Fundacja Stocznia, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę). Autorka artykułów (na stronie www.ngo.pl) i publikacji o tematyce finansowej, trenerka. Specjalistka w zakresie instrumentów finansowych dla podmiotów ekonomii społecznej (zarządzała działem ekonomii społecznej w TISE SA). Obecnie (jako freelancer) współpracuje z różnymi organizacjami pozarządowymi w zakresie zarządzania finansami.
-
Katarzyna Sadło
Trenerka i konsultantka pracująca z organizacjami pozarządowymi, przedsiębiorstwami społecznymi i innowator(k)ami społecznymi.