4. wymIaNNaGdynia 21 i 22 września 2023

66 potrzeb wspólnych wszystkim ludziom – jak je rozpoznawać i zaspokajać?

 • Kiedy:
  21 września (czwartek), godz. 12:00-13:30
 • Prowadzenie:
  Agnieszka Skowrońska, Pracownia Innowacji
 • Sala:
  Poziom 1, Strefa E
 • Formuła:
  warsztat

Na warsztacie poznaliśmy 66 potrzeb, które są wspólne wszystkim ludziom i dowiedzieliśmy się dlaczego trzeba je zaspokajać. Odnosząc się do założeń Porozumienia bez Przemocy uczyliśmy się odróżniać potrzeby od sposobów ich realizacji. 

Podczas warsztatu korzystaliśmy z autorskich kart potrzeb Agnieszki – poznaliśmy ćwiczenia, dzięki którym dowiedzieliśmy się jak rozpoznać prawdziwe potrzeby (własne lub innych). Rozmawialiśmy też o potrzebach – jak je zaspokajać, co się dzieje, jeśli tego nie robimy i jak tworzyć innowacyjne rozwiązania patrząc na potrzeby w inny sposób.  

Do udziału szczególnie zapraszaliśmy osoby, które chciały lepiej zadbać o swoje potrzeby (np. czują się wypalone, zmęczone), ale również te, które chciały lepiej rozpoznawać potrzeby odbiorców swoich innowacji.

Prowadzenie:

 • Agnieszka Skowrońska

  Socjolog i doktor nauk humanistycznych. Prowadzi Pracownię Innowacji zajmującą się badaniami potrzeb, projektowaniem usług i innowacji społecznych, a także szkoleniami z zakresu badania potrzeb użytkowników i projektowania innowacji. Posiada 15-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze polityki społecznej, prowadzeniu badań oraz ewaluacji. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami publicznymi w projektowaniu usług społecznych, w tym usług edukacyjnych. Jest ekspertem zewnętrznym w projektach z zakresu edukacji osób dorosłych, aktywności obywatelskiej i społecznej oraz innowacji społecznych. Autorka publikacji „Potrzeby to podstawa” oraz kart potrzeb.

Skip to content