4. wymIaNNaGdynia 21 i 22 września 2023

Miasto is YOUth!

 • Kiedy:
  21 września (czwartek), godz. 12:00-13:30
 • Prowadzenie:
  Jagoda Włoch i Magdalena Gnyp-Ścigocka, Biuro Partycypacji Społecznej w Urzędzie Miasta Lublin
 • Sala:
  Poziom 1, Strefa H
 • Formuła:
  prezentacja połączona z dyskusją

Sesja polegać będzie na wymianie doświadczeń w zakresie tworzenia przestrzeni młodzieżowych. Bazując na przykładzie Lublina, Jagoda i Magda przedstawią w jaki sposób wypracowały założenia koncepcji sieci Przestrzeni Młodych.

Opowiedzą także o partycypacyjnym procesie opracowywania standardów przestrzeni młodzieżowych i o tym, dlaczego powstanie takich standardów w porozumieniu z młodzieżą jest niezwykle istotnym elementem całego przedsięwzięcia. W tym punkcie wspomną także o pomyśle na wzmacnianie kompetencji pracowników/czek młodzieżowych zatrudnianych w przestrzeniach a także o wsparciu psychologicznym dla młodych ludzi.

Uczestnicy/czki będą mogli/ły zapoznać się z lubelską koncepcją tworzenia przestrzeni dla młodych ludzi, posłuchać o najważniejszych elementach różnicujących względem innych tego typu działań w Polsce a także zapoznać się z kilkoma dobrymi praktykami przywiezionymi przez nas z wizyt studyjnych w Oslo i Gandawie.

Panel przeznaczony jest dla przedstawicieli/ek organizacji pozarządowych, samorządów i wszystkich podmiotów, które zainteresowane są prowadzeniem tego typu miejsc.

Co warto przeczytać przed lub po spotkaniu?

Zachęcamy do zapoznania się z zakładką „Przestrzenie Młodych” , gdzie umieszczono standardy, wedle których budowana jest sieć Przestrzeni Młodych oraz sukcesywnie uzupełniane są informacje o kolejno otwartych miejscach.

 

 

Prowadzenie:

 • Selfie kobiety w okularach przeciwsłonecznych i granatowej koszulce bądź sukience w gęste białe kropki

  Jagoda Włoch

  Pracowniczka Biura Partycypacji Społecznej zajmująca się tematyką Przestrzeni Młodych i polityki młodzieżowej Miasta Lublin.

 • Kobieta z grzywką w dżinsowej kurtce na tle secesyjnych budynków na ulicy

  Magdalena Gnyp-Ścigocka

  Zastępczyni dyrektora w Biurze Partycypacji Społecznej; koordynatorka Przestrzeni Młodych: HEJ! przy ul. Peowiaków 11.

Skip to content