4. wymIaNNaGdynia 21 i 22 września 2023

WYtańczMY STRES ZAtańczMY RADOŚĆ

 • Kiedy:
  21 września (czwartek), godz. 12:00-13:30
 • Prowadzenie:
  Agnieszka Głuszczyńska, Alchemia Usługi Psychologiczne
 • Sala:
  Poziom 1, Strefa F
 • Formuła:
  Warsztat
 • Limit osób:
  15

W czasie tanecznego spotkania zatańczymy :
– intuicyjny taniec spontaniczny i improwizację
– taniec terapeutyczny uwalniający napięcia z ciała
– 2 integracyjne tańce w kręgu

W swobodnym, spontanicznym tańcu otworzysz się bardziej na swoje ciało, rozluźnienie i radość z tańca. Uruchomimy bardziej nasze biodra, nogi, ramiona, zrzucimy nagromadzone napięcia i stres aby radośnie, ekstatycznie zapomnieć się w tańcu. Rozbudzimy ciało, przepływ i radość, jednocześnie wyrazimy siebie poprzez ruch, aby na koniec rozluźnić się przy dźwiękach mis kryształowych. A wszystko w duchu w ciepłej, przyjaznej, atmosferze.

Nie jest ważny wiek, kondycja fizyczna, figura ani wcześniejsze doświadczenia taneczne. Mile widziane są osoby w każdym wieku, osoby młodsze, starsze, taneczni nowicjusze, amatorzy i pasjonaci tańca. Taniec ma bardziej charakter terapeutyczny i wspólnotowy więc nie będzie to nauka techniki tańca.

Tańczymy na bosaka, w skarpetkach lub w miękkim obuwiu, w wygodnych strojach. Zabierz wodę i dobry humor.

Dodatkowe materiały do poczytania:

https://alchemiatanca.pl/

https://pasjobiznes.alchemia.edu.pl/

Prowadzenie:

 • kobieta na pochyłej, pochmurnej łące w złotej sukni

  Agnieszka Głuszczyńska

  Jestem z zawodu i zamiłowania Psycholożką, Terapeutką Tańcem, Instruktorką Improwizacji Tańca, Trenerką Rozwoju Osobistego, Holistyczną Coachką (Ciało+Umysł+Dusza), Mentorką oraz Innowatorką Społeczną. Prowadziłam Ośrodek Rozwoju i Terapii Tańcem, obecnie prowadzę markę dla kobiet Alchemia Tańca i Kobiecości oraz prywatną praktykę coachingu i mentoringu Alchemia Coachingu. W 2017 jako Mentorka Forum Mentorów prowadziłam proces mentoringowy dla Fundacji Świat Wrażliwy, aby później jako członek zespołu projektowego „W Labiryncie Dorosłości” działającego w ramach inicjatywy Inkubatora Innowacji Społecznych wykreowałyśmy, przetestowałyśmy i wdrożyłyśmy innowację społeczną Kawiarnia Społeczna „Caffe Aktywni” w Gdańsku – miejsca pracy dla seniorów i młodzieży niepełnosprawnej. W “Caffe Aktywni” prowadziłam także spotkania integracyjne poprzez taniec i taniec terapeutyczny. Od lat tańczenie jest dla mnie formą rozwoju osobistego, poznawania siebie i sposobem radzenia sobie ze stresem. Z grupą przyjaciół stworzyłam społeczność Ecstatic Dance 3City.

Skip to content