4. wymIaNNaGdynia 21 i 22 września 2023

Projekty społeczne kierowane do osób 65+, które mają wartość – niezbędne aspekty i dobre praktyki

 • Kiedy:
  21 września (czwartek), godz. 12:00-13:30
 • Prowadzenie:
  Agnieszka Sokolnicka, PCG Polska Sp. z o.o.
  Marta Białek-Graczyk, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę
 • Sala:
  Poziom 1, Strefa G
 • Formuła:
  warsztat

Podczas warsztatu zbieraliśmy refleksje i wypracowaliśmy pomysły na to, jak skutecznie realizować projekty kierowane do osób 65+. Pochyliliśmy się nad niezbędnymi aspektami nadającymi wartość projektom. Nasze rozważania oparliśmy o dobre praktyki, ale też sprawdzaliśmy, jakie przeciwności mogą się pojawić na drodze realizacji projektu i jak sobie z nimi radzić.

Uczestniczki i uczestnicy warsztatu mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami i rekomendacjami i wspólnie wypracować wytyczne do skutecznego realizowania działań wspierających i angażujących osoby w wieku 65+.

Zaproszenie do udziału w warsztacie kierowaliśmy do osób realizujących projekty, w tym te senioralne lub planujących takie przedsięwzięcia realizować.

 

 

Prowadzenie:

 • Agnieszka Sokolnicka

  Trenerka, tutorka i ekspertka ds. innowacji społecznych dla starzejących się społeczeństw. Koordynatorka projektu projektu Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2. Innowatorka w zakresie włączenia społecznego, realizatorka działań dla lokalnej społeczności. Absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Ośrodka INTRA oraz polityki socjalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

 • Marta Białek-Graczyk

  Prezeska Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, socjolożka, autorka i tutorka projektów społecznych z dwudziestoletnim doświadczeniem w inkubowaniu innowacji społecznych. Od 2003 wsparła inkubację ponad 100 projektów społeczno-kulturalnych. W projekcie „Generator Innowacji. Sieci Wsparcia” odpowiada za proces inkubacji innowacji. Autorka projektów społecznych i książek poświęconych animacji kultury i działaniom społecznym. Prowadzi zajęcia na kierunku „Sztuki społeczne” Uniwersytetu Warszawskiego.

Skip to content