4. wymIaNNaGdynia 21 i 22 września 2023

Porozmawiajmy o pieniądzach (znowu…)

 • Kiedy:
  21 września (czwartek), godz. 12.00-13.30
 • Prowadzenie:
  Teresa Zagrodzka
  Katarzyna Sadło
 • Sala:
  Poziom 0, Strefa A
 • Formuła:
  Sesja wymiany doświadczeń

Jeśli pozyskiwanie środków na Twoją innowację jest dla Ciebie wyzwaniem – to spotkanie było dla Ciebie. Jeśli liczyłeś/liczyłaś, że wyjdziesz z niego z listą źródeł – pewnie się rozczarowałaś. Uczestników i uczestniczki zaprosiliśmy do wspólnego zastanowienia się, jak można finansować innowacje społeczne na różnych etapach ich wdrażania, podzielenia się własnym doświadczeniem (dobrym i mniej dobrym), wymienienia się informacjami na temat tego, co jeszcze przed nami. Mamy nadzieję, że zbiorowa mądrość uczestniczek i uczestników przełożyła się na lepsze zrozumienie systemu finansowego wsparcia innowacji społecznych, była inspiracją i wskazówką, gdzie i jak szukać pieniędzy na zmienianie świata na lepsze.

Spotkanie było rozmową, zapraszaliśmy do niej każdego, kto chciał porozmawiać o pieniądzach i nie byłby rozczarowany, jeśli nie wyszedł z niej z gotową łatwą receptą.

 

Przed lub po sesji warto zapoznać się z:

Publikacją autorstwa Joanny Wardzińskiej i Teresy Zagrodzkiej

Czas na innowacje – czas na pieniądze

Prowadzenie:

 • zdjecie kobiety

  Teresa Zagrodzka

  Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej w zakresie audytu, kontroli zarządczej i rachunkowości. Od 1991 roku związana z sektorem pozarządowym, współpracowała z wieloma organizacjami pozarządowymi (m.in. Fundacja Batorego, Fundacja dla Polski, FISE, Stowarzyszenie KLON/JAWOR, Fundacja INTEGRACJA, Fundacja Stocznia, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę). Autorka artykułów (na stronie www.ngo.pl) i publikacji o tematyce finansowej, trenerka. Specjalistka w zakresie instrumentów finansowych dla podmiotów ekonomii społecznej (zarządzała działem ekonomii społecznej w TISE SA). Obecnie (jako freelancer) współpracuje z różnymi organizacjami pozarządowymi w zakresie zarządzania finansami.

 • Katarzyna Sadło

  Trenerka i konsultantka pracująca z organizacjami pozarządowymi, przedsiębiorstwami społecznymi i innowator(k)ami społecznymi.

Skip to content