Biblioteka

Sortowanie:
Widok:
Na stronie:
Natalia Sarata
Wypalenie – ważna sprawa dla innowatorek i innowatorów społecznych
Zachęcamy Cię do przeczytania tej publikacji, której celem jest wsparcie osób takich jak Ty w zapobieganiu wypaleniu. Jeśli czujesz, że w tej chwili znajdujesz się na drodze do wypalenia, możesz szybko to sprawdzić, rozwiązując test, który znajdziesz w ostatniej części tej broszury — niezależnie od wyniku, zachęcamy Cię do przeczytania całości, bo wiedza o wypaleniu może przydać się każdej i każdemu z nas, a także naszym zespołom.
Maria Świetlik
Wspieramy wspierających. Innowacja społeczna „Pakiet Opieki Wytchnieniowej dla nieformalnych opiekunek i opiekunów osób niesamodzielnych”
Przedstawiamy w tej publikacji program wsparcia opiekunek i opiekunów nieformalnych przeznaczony jest dla organizacji zajmujących się diagnozowaniem problemów społecznych i działaniami na rzecz ich rozwiązania lub minimalizowania, działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością, seniorów, lokalnej społeczności. Z kolejnych rozdziałów dowiecie się, jak może wyglądać taki program i jak w jego realizacji wykorzystać zasoby systemu pomocy społecznej i społeczności.
W ogrodzie innowacji społecznych
Jan Jakub Wygnański
W ogrodzie innowacji społecznych. Przewodnik
Żyjemy wśród innowacji społecznych, a one zmieniają świat. Warto uświadomić sobie ich siłę teraz, kiedy tak wielu z nas zaangażowało się w aktywność obywatelską i zastanawia się – być może – co dalej. Źródłem innowacji społecznych są zwykli ludzie – tacy jak my wszyscy, którzy widząc jakieś wyzwanie, szukają rozwiązań leżących w zasięgu. Dlatego chcemy Wam o znanych nam innowacjach opowiedzieć  - zachęca we wstępie Kuba Wygnański z Fundacji Stocznia, autor podręcznika. 
12-12-2023
Społeczne Wynalazki odc. 20 Uczymy, jak odkochać swój pomysł
Jak niecodzienne rozwiązania mogą zmieniać polską edukację?Jaką drogę przechodzą innowatorzy i innowatorki od zalążka idei do wdrażania jej na szeroką skalę i dlaczego najpierw muszą odkochać swój pomysł? Co może zrobić każdy i każda z nas, aby innowacje stawały się powszechne i zmieniały świat? O tym rozmawiamy z Marcinem Bielickim, doktorem nauk społecznych, ekspertem ds innowacji w inkubatorze Popojutrze 2.0.
24-11-2023
Społeczne wynalazki odc. 19 Dostępne usługi ginekologiczne (dzięki innowacjom)
Czy jedna innowacja może zwiększyć dostępność usług medycznych? Czy ma moc zmieniającą system opieki zdrowotnej?

Izabela Sopalska-Rybak, Prezeska Zarządu Fundacji Kulawa Warszawa, opowiada nam, jak to się stało, że "Dostępna Ginekologia" stała się tzw. game changerem w obszarze usług ginekologicznych. Usłyszymy, na czym polega innowacja, jaka jest jej moc, i przede wszystkim, jaka potrzeba za tym stoi.
Skip to content