4. wymIaNNaGdynia 21 i 22 września 2023

Odkrywanie koła na nowo, koncepcja IOU w ekonomii społecznej i NGO.

 • Kiedy:
  22 września (piatek), godz. 9:30-10:30
 • Prowadzenie:
  Roman Alwasiak, Sikoba
 • Sala:
  Poziom 1, Strefa G
 • Formuła:
  Prezentacja połączona z dyskusją

Zapraszamy na Sikoba Workshop, który skupi się na tematyce pieniądza, kredytu oraz innowacyjnego systemu IOU IOU („I owe you”) to skrót pochodzący z języka angielskiego, który oznacza 'jestem tobie winien’ i reprezentuje potwierdzenie zobowiązania jednej osoby lub firmy wobec drugiej. Spotkanie to jest okazją do zgłębienia tych koncepcji i zrozumienia ich wpływu na dzisiejsze finanse.

Warsztaty będą bazowały na znanych od wieków instytucji/narzędzi finansowych nieco zapomnianych które w erze rozwoju technologii IT są coraz bardziej potrzebny współczesnemu społeczeństwu.

Uczestnicy mogą spodziewać się fascynującej podróży przez historię pieniądza i kredytu, pozyskania wiedzy na temat nowatorskiego systemu IOU oraz praktycznych zastosowań tych koncepcji. Będzie to okazja do inspirowania się, dzielenia się wiedzą i odkrywania sposobów transformacji organizacji.

Szczególnie zachęcamy osoby związane z ekonomią społeczną, przedsiębiorcy społeczni oraz organizacje pozarządowe, które chcą odkryć potencjał innowacyjnych rozwiązań finansowych dla swoich działań. Jednakże każdy zainteresowany tematyką jest mile widziany, a wydarzenie dostarczy cennych wniosków dla różnorodnych uczestników.

Serdecznie zapraszamy do udziału i oczekujemy na owocne dyskusje oraz inspirujące spotkanie.

Dodatkowe materiały do zapoznania się przed sesją:

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików edukacyjnych prezentujących ideę IOU IOU.

Prowadzenie:

 • selfie z bliska meżczyzny z wąsami i wąską brodą z lekko przymrużonymi od słońca oczami

  Roman Alwasiak

  Doświadczony innowator społeczny, którego sukcesy obejmują opracowanie własnej skutecznej metody nauki języków obcych. Jego umiejętności sprawdzają się również w udanym zarządzaniu międzynarodowymi projektami IT oraz działami IT. Poprzez zaawansowaną analizę procesów biznesowych i skuteczne zarządzanie zmianami, przyczynia się do efektywnego wdrożenia projektów. Jego biegła znajomość wielu języków umożliwia płynną komunikację w międzynarodowym środowisku. Jest także zaangażowany w rozwój innowacji społecznych, a także ma wkład w rozwijanie aplikacji Sikoba. Jego wszechstronne doświadczenie przyczynia się do pozytywnych zmian i współpracy w różnych dziedzinach.

Skip to content