4. wymIaNNaGdynia 21 i 22 września 2023

Senior w świecie VR

 • Kiedy:
  22 września (piatek), godz. 9:30-10:30
 • Prowadzenie:
  Nina Woderska, Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiego CREO
 • Sala:
  Poziom 1, Strefa I
 • Formuła:
  Sesja wymiany doświadczeń

Zwykle to młodzież kojarzy się z najnowocześniejszą technologią, ale widoczna jest już nowa grupa debiutujących użytkowników – osoby starsze. Wirtualna rzeczywistość (VR) jest wykorzystywana do poprawy życia seniorów na całym świecie i skutkuje zmniejszeniem poczucia ich samotności, wpływa na poprawę stanu zdrowia – także psychicznego – oraz umożliwia im odwiedzenie odległych miejsc bez konieczności wychodzenia z domu.

W trakcie sesji chciałabym podzielić się doświadczeniami zdobytymi podczas testowania innowacji społecznej „Senior w świecie VR” Stowarzyszenia CREO, w którym przygotowywałam materiały edukacyjne w oparciu o technologię VR oraz przeprowadzałam na ich podstawie badania pilotażowe w poznańskich Domach Pomocy Społecznej wśród ich mieszkańców.

Zapraszam do dyskusji, wymiany dobrych praktyk oraz do zobaczenia tego, co widzieli seniorzy po założeniu gogli VR. Zabiorę je ze sobą.

Co warto przeczytać przed lub po spotkaniu?

Zapraszam do zapoznania się z tekstami, które dotyczą tej innowacji. Napisałam je i umieściłam na blogu platformy EPALE:

Prowadzenie:

 • kobieta w bordowej koszuli na tle i w głebokim cieniu liści eukaliptusa

  Nina Woderska

  Doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Badaczka i trenerka edukacji obywatelskiej. Animatorka działań wolontaryjnych i prosenioralnych. Innowatorka społeczna i realizatorka projektów w organizacjach pozarządowych. Działa na rzecz integracji międzypokoleniowej i aktywizacji społecznej seniorów. Autorka publikacji naukowych i popularno-naukowych. Pracuje również jako wykładowca uczelniany. Chętnie dzieli się wiedzą nie tylko ze studentami, lecz także z młodzieżą, seniorami, pracownikami korporacji czy osadzonymi w zakładach karnych. Cały czas poszukuje nowych inspiracji i zawodowych wyzwań. Ambasadorka EPALE.

Skip to content