4. wymIaNNaGdynia 21 i 22 września 2023

Po co miastu Gdańsk innowacje społeczne? Czyli jak działa INNaczej?

  • Kiedy:
    22 września (piatek), godz. 9:30-10:30
  • Prowadzenie:
    Maja Kurant, Up Foundation
  • Paneliści/Panelistki:
    Michał Zorena, Wydział Rozwoju Społecznego, Urząd Miejski w Gdańsku
    Michalina Jasińska, Fundacja Plony
  • Sala:
    Poziom 1, Strefa H
  • Formuła:
    Prezentacja połączona z dyskusją

Porozmawiamy o INNaczej gdańskich innowacjach społecznych, czyli inkubatorze i funduszu, którego organizatorem jest miasto Gdańsk, a operatorem Up Foundation.

Michał opowie o innowacjach z perspektywy jednostki samorządowej, Maja przedstawi zasady działania inkubatora i funduszu INNaczej, a Michalina zaprezentuje innowację społeczną PLONY Ogród Społeczny wyinkubowaną podczas INNaczej 2020.

Dowiedz się jak działać INNaczej!

Więcej informacj o funduszu INNaczej: FB >>, www >>

Więcej o innowacji PLONY >>

Prowadzenie:

  • twarz młodej kobiety

    Maja Kurant

    Przy innowacjach społecznych działa od 2016 roku kiedy moderowała procesy design thinking dla międzynarodowej grupy Kanthari Changemakers Network. Pomagała również tworzyć innowacje podczas Sustainability Service Jam Kraków, Design Thinking Week Gdańsk. Od 2018 uczestniczyła w gdańskiej grupie projektu Urbact Boostinno-boosting social innovation.

    Możecie ją też znać z pracy z wieloma przedsiębiorczyniami i przedsiębiorcami społecznymi w ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Obecnie, z ramienia Up Foundation, koordynuje merytorycznie INNaczej – inkubator i gdański fundusz innowacji społecznych.

Paneliści/Panelistki:

  • Michał Zorena

    Jest magistrem nauk politycznych na Uniwersytecie Gdańskim, ukończył studia podyplomowe „Przedsiębiorczość społeczna” (prowadzonymi przez Akademię Ekonomiczną w Poznaniu). W latach 2013-2016 był doradcą kluczowym i animatorem w Centrum Wsparcia Ekonomii Społecznej. Doświadczenie w pracy z młodzieżą zdobywał pracując jako mentor w projekcie Ekonomia Solidarności.

    Od 2016 roku pracuje dla Urzędu Miasta Gdańska w Wydziale Rozwoju Społecznego w Referacie Współpracy Lokalnej i Innowacji Społecznych, którym kieruje od 2022 r.

    Ekspert w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi, aktywności obywatelskie, innowacji społecznych i partycypacji.

  • twarz młodej kobiety

    Michalina Jasińska

    aktywistka miejska, społeczniczka, projektantka, graficzka i artystka, zeszłoroczna stypendystka Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska. Absolwentka filozofii na poznańskim UAM oraz wzornictwa w School of Form (SWPS). Tegoroczna magistrantka kierunku architektura przestrzeni kulturowych w gdańskiej ASP.

    Posiada bogate doświadczenie projektowe, głównie w projektowaniu przestrzeni użytkowych i wnętrz prywatnych, oraz przestrzeni publicznych, w tym na zlecenie Stoczni Cesarskiej Development oraz Urzędu Miasta Poznań. Fundatorka i członkini zarządu Fundacji Plony, tworzącej lokalne centrum aktywności sąsiedzkiej z ogrodem społecznościowym na terenach postoczniowych. który obecnie funkcjonuje jako plenerowe lokalne centrum wymiany wiedzy ekologicznej. Jest to miejsce nie tylko spotkań międzypokoleniowych i wymiany doświadczeń, ale także edukacji klimatycznej i praktycznej nauki. Od początku powstania, Ogród jest budowany wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami Gdańska. Ponadto, Fundacja oferuje możliwość adopcji grządek zainteresowanym osobom, które nie posiadają własnych ogródków lub balkonu – korzystają z tego zarówno klasy szkolne, grupy pracownicze, rodziny oraz grupy znajomych. Na miejscu każdy zainteresowany może otrzymać niezbędne narzędzia i wiedzę na temat ekologicznej i permakulturowej uprawy.

    Michalina jest finalistka ogólnopolskich konkursów projektowych (makeMe 2018, Architektour 2020). Swoje prace prezentowała również na wystawach indywidualnych (MEWKA. Galeria Społecznie Zaangażowana, Kolonia Artystów) oraz zbiorowych (m.in. Galeria EL).

Skip to content