Fundusze UE
RP
UE

Biblioteka

Sortowanie:
Widok:
Na stronie:
Natalia Sarata
Wypalenie – ważna sprawa dla innowatorek i innowatorów społecznych
Zachęcamy Cię do przeczytania tej publikacji, której celem jest wsparcie osób takich jak Ty w zapobieganiu wypaleniu. Jeśli czujesz, że w tej chwili znajdujesz się na drodze do wypalenia, możesz szybko to sprawdzić, rozwiązując test, który znajdziesz w ostatniej części tej broszury — niezależnie od wyniku, zachęcamy Cię do przeczytania całości, bo wiedza o wypaleniu może przydać się każdej i każdemu z nas, a także naszym zespołom.
Maria Świetlik
Wspieramy wspierających. Innowacja społeczna „Pakiet Opieki Wytchnieniowej dla nieformalnych opiekunek i opiekunów osób niesamodzielnych”
Przedstawiamy w tej publikacji program wsparcia opiekunek i opiekunów nieformalnych przeznaczony jest dla organizacji zajmujących się diagnozowaniem problemów społecznych i działaniami na rzecz ich rozwiązania lub minimalizowania, działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością, seniorów, lokalnej społeczności. Z kolejnych rozdziałów dowiecie się, jak może wyglądać taki program i jak w jego realizacji wykorzystać zasoby systemu pomocy społecznej i społeczności.
W ogrodzie innowacji społecznych
Jan Jakub Wygnański
W ogrodzie innowacji społecznych. Przewodnik
Żyjemy wśród innowacji społecznych, a one zmieniają świat. Warto uświadomić sobie ich siłę teraz, kiedy tak wielu z nas zaangażowało się w aktywność obywatelską i zastanawia się – być może – co dalej. Źródłem innowacji społecznych są zwykli ludzie – tacy jak my wszyscy, którzy widząc jakieś wyzwanie, szukają rozwiązań leżących w zasięgu. Dlatego chcemy Wam o znanych nam innowacjach opowiedzieć  - zachęca we wstępie Kuba Wygnański z Fundacji Stocznia, autor podręcznika. 
Skip to content