Aktualności

Sortowanie:
Widok:
Na stronie:
21-02-2024
PoMOCnik. Dobre praktyki wspierania dzieci i młodzieży
Zachęcamy do lektury publikacji opracowanej przez Fundację Edukacja Dla Demokracji zawierającą dobre praktyki, które wspierają dzieci i młodzież w przełamywaniu długofalowych skutków pandemii związanych z edukacją, rozwojem społecznym oraz zdrowiem. Opisano w nim najlepsze przykłady projektów wdrażanych przez różne organizacje, jak m.in. pakiet edukacji outdoorowej, karty samoregulacji i trening umiejętności społecznych, tworzenie młodzieżowych grup wsparcia i szkolnego klubu wolontariatu.
21-10-2023
Niezwykły klub dyskusyjny
Październik to Międzynarodowy Miesiąc AAC (ang. augmentative and alternative communication), którego celem jest zwrócenie uwagi na sytuację osób używających alternatywnych i wspomagających form komunikacji: tablic, kart z symbolami lub literami, tabletów, syntezatorów mowy. Nie wiemy, ile jest w Polsce takich osób, nie ma takich badań. Ale wiemy, że jak wszyscy, potrzebują czasem tak zwyczajnie porozmawiać. Z myślą o nich Karolina Kamińska stworzyła innowacyjny klub dyskusyjny.
09-05-2024
Niekolonie 2024 – wakacyjny warsztat dla Innowatorów i Innowatorek
REKRUTACJA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

Czy marzysz o inspirującym wydarzeniu, w otoczeniu natury, gdzie możesz spotkać innych pasjonatów zmian społecznych, dzielić się swoimi pomysłami i rozwijać się? Jeśli tak, to ucieszy Cię informacja, że pracujemy nad organizacją naszego wyjątkowego wydarzenia - 3. edycji Niekolonii - wakacyjnego warsztatu sieciująco-rozwojowego dla Innowatorów i Innowatorek Społecznych!
29-07-2024
Myślenie poza schematami – wyniki badania PISA
Po raz pierwszy w historii badania PISA (Programme for International Student Assessment, Program Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów) w 2022 roku sprawdzono umiejętności uczniów i uczennic z zakresu myślenia kreatywnego w 64 krajach na całym świecie. Jak wynika z raportu Instytutu Badań Edukacyjnych, który był odpowiedzialny za badanie w naszym kraju, polscy piętnastolatkowie znaleźli się w grupie krajów z najwyższymi wynikami w tym obszarze - aż 1/3 z nich charakteryzuje się umiejętnościami kreatywnego myślenia na najwyższych poziomach (i tylko 4% uzyskało wyniki na najniższym poziomie).
13-02-2024
Między skutecznością a odpowiedzialnością
Kilkanaście lat temu brytyjska organizacja DePaul wspierająca osoby w kryzysie bezdomności wypuściła bardzo atrakcyjną grę na iPhone'a pod nazwą iHobo („hobo” jest w języku angielskim jednym z potocznych określeń osoby w kryzysie bezdomności), wzorowaną na popularnej w moim pokoleniu zabawce Tamagotchi (tu wyjaśnienie dla młodszego pokolenia – Tamagotchi było interaktywną grą polegającą na dokarmianiu „uwięzionego” w czymś w rodzaju breloczka zwierzątka, które co kilka godzin sygnalizowało głód i trzeba je było „nakarmić” kliknięciem, żeby nie umarło z głodu).
16-11-2023
Kultura i dostępność idą w parze. Sieciowanie z innowacjami społecznymi.
Zapraszamy na spotkanie sieciujące, którego celem jest zapoznanie z ideą i ekosystemem innowacji społecznych w Polsce oraz podzielenie się doświadczeniami z wdrażania i korzystania z innowacji społecznych z zakresu zwiększenia dostępności oferty kulturalnej. Spotkanie skierowane jest do osób pracujących w instytucjach kultury: bibliotekach, muzeach, galeriach, domach kultury oraz w miejscach aktywności lokalnej.
13-11-2023
Konkurs: Nagrody dla Innowacji w Polityce
Konkurs Nagrody dla Innowacji w Polityce (Innovation in Politics Awards) jest wyrazem uznania i docenienia kreatywnych, odważnych innowatorów i innowatorek samorządowych. Do 3 grudnia 2023 roku trwa nabór projektów do 7 edycji tego konkursu. Następnie tysiąc członków i członkiń Jury Obywatelskiego z całej Europy wybierze dziesięciu finalistów i jednego zwycięzcę z każdej kategorii. Wyniki poznamy podczas gali zorganizowanej wiosną 2024 roku w Barcelonie, pierwszej Europejskiej Stolicy Demokracji.
12-02-2024
Konkurs „Wygrana Rodzina”: walka z ubóstwem oparta na modelu innowacji społecznej!
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiło konkurs, którego celem jest walka z dziedziczonym ubóstwem, czyli takim, gdy ubóstwo rodziców i sąsiedztwa powoduje biedę w dzieciństwie kolejnego pokolenia. Założenia konkursu "Wygrana Rodzina" powstały na bazie modelu przeciwdziałania dziedziczeniu biedy "Praski kokon", który został wypracowany i przetestowany podczas pilotażowego programu na warszawskiej Pradze Północ.
Skip to content